Održan hatmenski ispit za jedanaest polaznika mekteba džemata Bijela džamija

Održan hatmenski ispit za jedanaest polaznika mekteba džemata Bijela džamija

Jedanaest učenika koji su završili hatmenski ispit predstavljeno je na svečanosti koja je održana u nedjelju 15. februara 2026. godine u Bijeloj džamiji u Brčkom.

Program svečanosti počeo je poslije podne-namaza obraćanjem Mustafa-ef. Gobeljića, imama džemata Bijela džamija.

Učenici su pokazali veliko znaanje iz oblasti ahlaka, akaida i fikha a potom nasumičnim otvaranjem Kur'ana učili pokazane ajete.

Po okončanju ispita, prigodnim predavanjem se obratio Salih-ef. Hrnjić koji je govorio o važnosti učenja, značaju poučavanja mladih vjerskom znanju te pogubnosti zapostavljanja tog procesa.

Program su izvođenjem ilahija i kasida upotpunile članice brčanskog hora Mošus.

Hatmenski ispit položili su: Osmić Dženana, Šabanović Lejla, Zaimović Ajša, Kurtić Merjem, Salkić Elma, Osmanbašić Malik, Ljuca Amar, Sarajčić Mustafa, Muminović Hana, Hodžić Nejla i Ahmetović Ema.

Svim kandidatima, njihovim roditeljima i muallimu čestitamo na postignutom uspjehu s dovom Allahu dž.š. da im Kur'an bude zagovornik na Sudnjem danu.